facebook twitter googleplus

Gramaj Oyun mu?

Gündem

2013-07-02 09:51:42
Gramaj Oyun mu?Ekmek'te Gramaj Oyun mu?
İLGİLİ HABERLER
Denetim Sıklaştırılsın
Ekmek'te Gramaj Oyun mu?

Her işletmede farklı bir fiyatla karşılaşılan Bingöl’de karmaşaya son verilmesini isteyen vatandaşlar, ilgili kurumları denetime çağırdı. Yapılan son fiyat artışıyla 400 gram ekmeğin 1,5 TL’ye satıldığı Bingöl’de bazı fırıncı esnafının gramajı düşürmek usulüyle fiyatı 1 TL’ye çekmesi rekabetin dozunu kaçırdı.

Hemen her fırın işletmesinde fiyatların değişik olmasına şaşıran vatandaşlar, fiyatların yeniden düzenlenmesi çağrısında bulundular. Bu gramaj oyununun farklı sıkıntıları da beraberinde getirdiğine dikkat çeken vatandaşlar: “Bazı fırıncılar ekmeği 0.75 kuruştan satıyor. Kimisi 1 TL, kimisi 1,5 TL. Ne malum 1 liralık ekmeği 1,5 TL’ye satmadıkları? Dün 1 liraya ekmek aldığımız esnaf ertesi gün 1,5 liraya ekmek satıyor. Dün 1 liraydı dediğimizde ise ‘o ekmekten kalmadı’ deniliyor.

Belediye, Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği’ni denetim yapmaya davet ediyoruz.

1 liralık ekmeğin gramajını da, 1,5 liralık ekmeğin gramajını da yazsınlar. Kim hangi ekmeği alıyorsa alsın. Ama bu durum birileri tarafından suiistimal edilebilir. 1,5 lira verip düşük gramajlı ekmek yemek istemiyoruz” dediler.

Kaynak: Bingöl Online
Etiketler : Gramaj , Ekmek , Kepek ,
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat