facebook twitter googleplus

Oyunlar Başlıyor

Gündem

2013-07-02 09:04:31
Oyunlar BaşlıyorYaz Oyunları Başlıyor
İLGİLİ HABERLER
Spor Merkezi Açıldı
Yaz Oyunları Başlıyor

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Yaz Oyunları 2-7 Temmuz 2013 tarihleri arasında Mardin’de yapılacak. 21 İlin katılımıyla gerçekleştirilecek yaz oyunlarına katılmak üzere Bingöl’den 80 kişilik kafile dün yola çıktı.

Adıyaman, Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, Iğdır, Van, Kars, Kilis, Malatya, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak ve Tunceli illerinin; atletizm, badminton, basketbol, güreş, hentbol, işitme engelliler futbol, judo, masa tenisi, tekvando ve voleybol branşlarında yarışacakları 8. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Yaz Oyunları (GAP Oyunları) 2 ile 7 Temmuz tarihleri arasında Mardin ilinde gerçekleştirilecek.

Yaz Oyunlarına katılmak üzere Bingöl’den Atletizm, Hentbol, Tekwando, Judo, Badminton, Basketbol, Masatenisi, Güreş, İşitme Engelliler Futbol takımlarından oluşan yaklaşık 80 kişilik sporcu kafilesi, dün Mardin’e hareket etti. Yaz Oyunlarında önemli başarılar beklediklerini ifade eden Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan: “Temel amacımız gençlerimizi sporun içinde tutmak ve sporcu bilincini aşılayarak sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamaktır. Yarışmalar ise bu hedef eksenindeki araçlardır. Takımlarımız gerekli hazırlıkları yaptılar.

Özellikle bazı branşlarda çok güzel başarılar bekliyoruz” dedi. 14-18 yaş arası sporcuların yarışacağı Yaz Oyunlarında ferdi branşlarda birinci olan sporculara 2,5 Cumhuriyet Altını, İkinci olanlara 1,5, Üçüncü olanlara da 1 cumhuriyet altını karşılığında Türk Liralısı ödülü verilecek. Takım halinde birinci olanlarda ise sporcularının her birine 1,5 cumhuriyet, ikinci ve üçüncü olan takımın sporcularına da 1’er cumhuriyet altını karşılığında Türk Liralısı ödülü verilecek.

Kaynak: Bingöl Online
Etiketler : Yaz Oyunları , Bingöl ,
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

DİĞER HABERLER

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat