facebook twitter googleplus

Görevden Alındı

Gündem

2013-07-01 19:51:05
Görevden AlındıBaşkan Görevden Alındı
İLGİLİ HABERLER
Genç ilçesi hayranlığı
Başkan Görevden Alındı

Genç Kaymakamı Muammer Köken’in ‘Kenevir yerine çilek ekin’ açıklamasının Genç’i töhmet altında bıraktığını belirtip, Kaymakam Köken’e yönelik sert eleştiriler getiren Ak Parti Genç Gençlik Kolları Başkanı Turan Çetin’in görevden alındığı öğrenildi.

Geçtiğimiz aylarda basın mensupları ile birlikte İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü deneme bahçesinde incelemelerde bulunup burada yetiştirilen çilek fideleri hakkında açıklamalarda bulunan Genç Kaymakamı Muammer Köken, Genç ilçesinin uyuşturucu ile anılmasından üzüntü duyduğunu, yasal olmayan uyuşturucu ekimi yerine çilek gibi gelir getirici ürünlerin ekilmesi gerektiğini belirtmişti.

ÇETİN: “AÇIKLAMALAR GENÇ’İ TÖHMET ALTINDA BIRAKIYOR”

Haberin yerel ve ulusal basın yayın organlarında yayınlanmasının ardından duruma tepki gösteren Ak Parti Genç Gençlik Kolları Başkanı Turan Çetin, Kaymakam Köken’in açıklamalarının Genç’i töhmet altında bıraktığını açıklamıştı. ‘Kenevir ekme çilek ek’ diyen Kaymakam Köken’in farkında olmadan veyahut bilinçli bir şekilde Genç’i kenevir ile bütün Türkiye’ye tanıttığını savunan Çetin: “Vatandaşları çilek ekmeye teşvik eden Kaymakam Köken, Gençlileri töhmet altında bırakarak Genç’in tekrardan kenevir ile gündeme gelmesini sağlamıştır’’ ifadelerini kullanmıştı.

YÖNETİM ÇETİN’İ ÇİZDİ

Çetin’in açıklamalarının hemen akabinde yazılı bir açıklama yapan Ak Parti Genç İlçe Başkanı Osman Tartik ise Gençlik Kolları Başkanının açıklamasının kendilerini bağlamadığını belirtmişti. İddialara göre Başkan Tartik, Gençlik Kolları Başkanı Çetin’i aynı anda görevden almayı istemiş ancak kamuoyu tepkisinden çekindiği için de görevden almayı ileri bir tarihe ertelemişti.

GENÇLİK KOLLARINA SERVİLİ TAKVİYESİ!

Kaymakamın uyuşturucu haberine tepki gösterdiği için partisinin hışmına uğrayıp koltuğundan olan Turan Çetin’in yerine ise Servi Beldesi Direkli Köyü nüfusuna kayıtlı Nizamettin Şenlik’in getirildiği öğrenildi.

Kaynak:
Etiketler : Turan Çetin ,
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat