facebook twitter googleplus

Ha Vaj , Ha Vaj

Gündem

2013-07-01 19:49:59
Ha Vaj , Ha VajKovalar : Ha Vaj , Ha Vaj
İLGİLİ HABERLER
Genç ilçesi hayranlığı
Kovalar : Ha Vaj , Ha Vaj

Vahkin 8. Köprü mevkiinde devam eden demiryolu hattı güzergâh değişim çalışmaları, Genç ilçe merkezi ile 7 köyden oluşan gurup köy yolunu tahrip etti.

Tüm girişimlere rağmen çözüm bulamadıklarını söyleyen Muhtar Necmettin Kovalar, Vali Taşyapan’dan destek istedi.

Genç ilçesi ile Yağızca, Kepçeli ve Solhan bağlantı yolunun Bayırlı, Sarmakaya, Elmagünü ile Pınaraltı köy yollarına bağlayan gurup yolu, demiryolu hattının güzergah değişim işini üstlenen ilgili müteahhit firmanın paletli araçlarından dolayı tahrip edildi. Geçtiğimiz yıl bozulan yollardan dolayı durumu basın aracılığı ile kamuoyuna paylaşan Yağızca Köyü Muhtarı Necmettin Kovalar, diğer yandan da Genç İlçe Kaymakamlığı ile Bingöl Valiliği İl Özel İdaresi’ni durumdan haberdar etti. Aradan geçen süre zarfı içinde defaten yetkililerin kapısına gidip ‘bozulan yolda inceleme yapıp, yolun tekrar eski haline dönmesi için çalışma yapılmasını’ isteyen Muhtar Kovalar’ın bu talebi ise hiçbir şekilde gerçekleşmedi.

Geçtiğimiz ay Bingöl’e atanan Vali İbrahim Taşyapan’ın kendileri için yeni bir umut olduğunu belirten Kovalar, buradan da bir sonuç alamadığı takdirde durumu farklı mercilere taşımayı düşündüğünü belirtti.

Kaynak:
Etiketler : Ha Vaj , Ha Vaj ,
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat