facebook twitter googleplus

KKY'da Yüzde 50 Hibe

Gündem

2013-06-29 15:12:03
KKY'da Yüzde 50 HibeKırsal Kalkınma Yatırımları'da Yüzde 50 Hibe
İLGİLİ HABERLER
Muhtara ve Koruyucuya Zam
Kırsal Kalkınma Yatırımları'da Yüzde 50 Hibe

Kırsal Kalkınma Yatırımları`nda makine ve ekipman alımlarına yüzde 50 hibe verileceği bildirildi. Bingöl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü`nden yapılan duyuruda, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında makine ve ekipman alımlarının destekleneceği, kabul edilen proje başvurularında, hibeye esas yatırım tutarının yüzde 50`sine hibe verileceği açıklandı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Çerçevesinde Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi ile ilgili tebliğin, Resmi Gazete`de yayınlandığı belirtildi.

Açıklamada: “Bakanlık tarafından belirlenen usul ve esaslara uygun olan ve kabul edilen proje başvurularında, hibeye esas yatırım tutarının yüzde 50`sine hibe yoluyla destek verilir. Hibeye esas yatırım tutarı gerçek kişiler için mal başına 50.000 TL ve tüzel kişiler için mal başına 100.000 TL`yi geçemez. Ancak Süt üretici birlikleri, Damızlık sığır yetiştiricileri birlikleri, koyun-keçi yetiştiricileri birlikleri, hayvancılık kooperatifleri üst birlikleri ve tarımsal amaçlı kooperatifler 100.000 TL`lik yatırım tutarı kadar birden fazla süt soğutma tankı alabilirler" denildi.

Program 34 yatırım konusunu kapsadığına dikkat çekilen açıklamada: “Anıza doğrudan ekim makinesi, arıcılık makine ve ekipmanı, balıkçı gemilerinde soğuk depo, balya makinesi, biçerbağlar, biçerdöver ürün hasadında kullanılan GPS ve dane ölçer, canlı balık nakil tankı, çayır biçme makinesi, çeltik fide dikim makinesi, çiftlik gübresi dağıtma makinesi, dal parçalama makinesi, diskli tırmık, el traktörü, fındık toplama makinesi, file sisteminin kurulması, güneş kolektörü, mibzer, motorlu tırpan, pamuk toplama makinesi, pancar söküm makinesi, patates söküm makinesi, pülverizatör, sap parçalama makinesi, sap toplamalı saman makinesi, silaj makinesi, sıra arasıçapa makinesi, su ürünlerinde buzlama makinesi, su ürünleri için kuluçka dolabı, süt sağım ünitesi ve soğutma tankı, tambur filtre, taş toplama makinesi, toprak frezesi, yem hazırlama makinesi, zeytin hasat makinesi” denildi.

Başvuruların 26 Haziran 2013 Çarşamba günü başladığı ve 22 Temmuz Pazartesi günü mesai bitiminde sona ereceği belirtildi.

Kaynak:
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat