facebook twitter googleplus

Kaptan Keleş Bingöl

Gündem

2013-06-27 09:25:22
Kaptan Keleş BingölKaptan Zafer Keleş Bingöl
İLGİLİ HABERLER
Spor Merkezi Açıldı
Kaptan Zafer Keleş Bingöl

Bingölspor’un 1983 - 1989 yılları arasında takım kaptanlığını ve kaleciliğini yapan, aynı zamanda Sabancı İlkokulu’nun kurucu müdürü olan Zafer Keles`in Bingöl’ü ziyaretinde Bingölspor’un eski yöneticileri, futbolcuları ve öğrencileriyle bir araya geldi.

Bingölspor’un takım kaptanlığını ve kaleciliğini yapan aynı zamanda Sabancı İlkokulu’nun kurucu müdürü olan Zafer Keles, Bingöl’ü ziyaret etti. Yıllar sonra Bingöl’e gelen Zafer Keles, Bingöl’ü gezerek, Bingölspor’un eski yöneticileri, futbolcuları ve öğrencileriyle bir araya geldi. Gezi sonrası Bahçemis Cafe ve Restaurant’ta eski dostlarıyla bir araya gelen Keles, Bingöl’ün kendisi için çok özel olduğunu ve Amasya’da Bingöl’ü en iyi şekilde tanıtmak ve anlatmak için yıllardır elinden gelen her şeyi yaptığını söyledi. Güzel bir sohbet ortamında gerçekleştirilen ziyarette Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, Zeki Ademci, Ahmet Metin, Gıyas Dursun, Zeki Atala, Nihat Bozgan, Yusuf Kürüm, Hasan Asutay, Muhittin Asutay ve Heybet Boğatekin katıldı.

Bingölspor’daki anılarını anlatan Keles: “Bingölspor - Muşspor maçında çıkan kavgada hiç kimse müdahale edemedi takım arkadaşlarım 45 dakikaya yakın bir süre dayak yedi. Kalede olmam ve sahanın aşırı derecede çamur olması nedeniyle sanırım kalede unutulduğum için o maçta dayak yemeyen sadece bendim” dedi.

Bingölspor’un şampiyon oluşunu anlatan Keles: “Bingölspor - Bitlisspor maçı bizim için çok önemliydi. Berabere kalmamız veya maçı almamız halinde biz şampiyon olacaktık. Bitlisin kazanması halinde Bitlis şampiyon olacaktı. Karşılaşma 100 dakikadan fazla sürdü ve 0-0 sona erdi. Bizde şampiyon olduk” ifadelerini kullandı.

Bingöl ile ilgili çok özel duygular beslediğini ve Bingöl’ün yerinin çok farklı olduğunu belirten Keles: “Bingöl mertliği, misafirperverliği ile çok farklı bir il. Sokakta yürüdüğümüzde elimde bir poşet olsa birileri koşar gelir elimden alır bana taşıtmazdı. Bütün Bingöl halkına en içten ve kalbi duygularımla saygılarımı ve teşekkürlerimi iletiyorum.

Amasya’da bir hemşerileri olduğunu bilmelerini isterim” diye konuştu.

Keles, Bingöl’ün hiç değişmediğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Bingöl Online
Etiketler : Zafer Keleş , Bingölspor ,
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

DİĞER HABERLER

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat