facebook twitter googleplus

Bintso'dan Binpınar'a Ziyaret

Gündem

2013-06-26 09:46:01
Bintso'dan Binpınar'a ZiyaretBintso'dan Binpınar'a Ziyaret
İLGİLİ HABERLER
Bintso'dan Binpınar'a Ziyaret
Bintso'dan Binpınar'a Ziyaret

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BİNTSO) Başkanı Erkan Çalbay ve Bingöl İşadamları Derneği (BİNGİAD) Başkanı Medeni Arifoğlu, Binpınar Su Fabrikası’na bir ziyaret gerçekleştirdi. BİNTSO Başkanı Çalbay ve BİNGİAD Başkanı Arifoğlu, Karivan Anonim Şirketi’nce Solhan ilçesinde kurulan Binpınar Doğal Kaynak Su Fabrikası’nı ziyaret etti.

Çalbay ve Arifoğlu’nu Binpınar Su Fabrikası’nın işletmecisi Hüseyin Tütünen karşıladı. Ziyaret esnasında fabrikayı gezen Çalbay ve Arifoğlu, fabrika ile ilgili Tütünen’den çalışmalarla ilgili bilgi aldılar. Tütünen’den fabrika ile ilgili sorunları ve sıkıntıları dinleyen Çalbay ve Arifoğlu, Binpınar Su Fabrikası’nın Bingöl’ün bir vizyonu ve medarı iftiharı olduğunu söylediler.

Binpınar sayesinde Bingöl’ün tanımının da yapıldığını belirten Çalbay ve Arifoğlu: “Bingöl’e böyle bir fabrika kazandırdığı için fabrika işletmecilerine teşekkür ediyoruz. Bu fabrikamız hem istihdam hem de tanıtım açısından Bingöl’ün gururudur. Bu fabrika ilimizde bir ilktir. Arkadaşlarımıza elimizden gelen desteği vereceğiz.

Bu tesisin gelişip büyümesini temenni ediyoruz” dediler. Kendilerini ziyaret ettikleri için Çalbay ve Arifoğlu’na teşekkür eden Karivan A.Ş. Binpınar Doğal Kaynak Su Fabrikası İşletmecisi Tütünen, elektrik ve sigorta prim ücretlerinin fazla olmasından yakındı.

Hükümet tarafından çıkarılan teşvik paketinin yürürlüğe girmesini umutla beklediklerini söyleyen Tütünen, ekonomik yönden elektrik ve sigorta prim ücretlerinin kendilerini etkilediğini ifade etti.

Kaynak: Bingöl Online
Etiketler : Bintso , Binpınar ,
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat