facebook twitter googleplus

Sergiye Yoğun İlgi

Gündem

2013-06-26 08:29:57
Sergiye Yoğun İlgiBinhad Sergisine Yoğun İlgi
İLGİLİ HABERLER
Trabzon ve Adana Gezisi
Binhad Sergisine Yoğun İlgi

Yağlı boya, ebru ve takı tasarım kurslarında üretilen eserleri yakından inceleyen sanatseverler, önemli çalışmalara imza atıldığını vurguladılar.

Bingöl Halkoyunları Araştırma Derneği’nce (BİNHAD) yürütülen, Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında desteklenen “Bir Yöre Bin Kültür” Projesi kapsamında açılan ebru, takı tasarım ve resim kursların üretilen eserler, dün saat 11,45’te Hükümet Konağı önü Sanat Sokak’ta açılan sergide görücüye çıkarıldı.

Açılışa, Vali Yardımcıları Mutlu Akyol ve Numan Tahir Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Belediye Başkan Yardımcıları Burhan Arıkız ve Abdullah Tunç, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Mehmet Emin Boğatekin, Ticaret İl Müdürü Abdulvahap Tanık, SYDV Müdürü Yunus Bulmuş, Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butaku, BİNHAD Başkanı Ahmet Caf ve davetliler katıldı. Açılışın ardından sergi alanını dolaşan davetliler, proje koordinatörü Sinan Baysal’dan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Ebru da 150, resim de, takı tasarımda da 500 parça eserin sergilendiği bilgisini veren Baysal, eserlerin büyük özveriyle oluşturulduğunu kaydetti. Canlı müzik eşliğinde sergi alanında eserleri yakından inceleyen Vali Yardımcıları ve diğer konuklar, çok güzel bir sergi olduğunu, sergi alanını dolaşmanın ruhsal açıdan bir rahatlık oluşturduğunu söylediler. Halkoyunları alanındaki başarılarından ve etkinliklerden ötürü adından sıkça söz ettiren BİNHAD’ın, bu tür etkinliklerle varlığını hissettirmesinin de ayrıca olumlu olduğunu vurguladılar.

Her geçen gün gelişen yapısıyla alanında sağlam bir temel oluşturan BİNHAD’ın gelecekte kültürel faaliyetlerin merkezi olacağını söyleyen Dernek Başkanı Ahmet Caf: “SODES kapsamında yürüttüğümüz ikinci projemiz kapsamında açılan kurslarda üretilen eserleri halkımızın beğenisine sunduk. Yoğun ilgi gösterilmesi ve eserlerin beğenilmesi, başarının ifadesidir. Bu itibarla, projemizin gerçekleşmesinde, kurslarımızın başarıyla sonuçlanmasında ve serginin oluşturulmasında emeği geçen tüm dernek yönetim kurulu üyelerine, proje koordinatörümüze ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Dernek olarak yeni bazı projelerinin de olduğunu aktaran Caf, bu projelerle birlikte kültürel etkinliklerin merkezi olma yolunda önemli mesafeler kat edeceklerinin altını çizdi.

Kaynak: Bingöl Online
Etiketler : Binhad ,
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

DİĞER HABERLER

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat