facebook twitter googleplus

Futbol Okulu Açıldı

Gündem

2013-06-24 09:08:34
Futbol Okulu Açıldı5.Geleneksel Yaz Futbol Okulu Açıldı
İLGİLİ HABERLER
Spor Merkezi Açıldı
5.Geleneksel Yaz Futbol Okulu Açıldı

Bingöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Veysel Belgin Gençlik Merkezi bünyesinde 5. Geleneksel Yaz Futbol Okulu’nun açılışı yapıldı. Bingöl Belediyesi tarafından sentetik sahada açılan Yaz Futbol Okulu’nda 10-14 yaş arasındaki 400 öğrenci, 4 futbol altyapı antrenörü gözetiminde çalışmalarına başladı.

Yaz Futbol Okulu’nun açılışına, Belediye Başkanı Serdar Atalay, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Namık Toplu, öğrencilerin aileleri ve vatandaşlar katıldı. Yaz Futbol Okulu’na katılan öğrencilerle sohbet eden Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, genç sporculara nasihatlerde bulundu. İyi ve ahlaklı sporcunun hem kendisine hem de memlekete faydalı olacağını belirten Atalay, Yaz Futbol Okulu’nun bütün gençlere hayırlı olmasını dileyerek, gençlerin yaz aylarında hem vakitlerini değerlendireceği hem de sağlıklı bir bedene ulaşma adına Yaz Futbol Okulu’nun çok faydalı olacağına inandığını vurguladı. 400’er adet tozluk, şort ve formanın Bingöl Belediyesi tarafından çocuklara hediye edildiğini söyleyen Atalay, “Geleneksel hale gelen 5. Yaz Futbol Okulu tekrar faaliyete geçti. Şuanda 400 gencimiz kayıt yaptırmış durumda. Ancak gelen hiç kimseyi geri çevirmeyeceğiz. Bütün gençlerin spor malzemelerini biz belediye olarak temin ettik. Bingöl’ün bütün mahallelerinden katılan gençler var. 10-14 yaş arası gençlerimiz, 4 futbol altyapı antrenörü gözetiminde çalışmalarına başladı. Bu gençlerin okul dışında sosyal aktivite yapabilmelerine imkan sağlamak, bu tesislerimizden faydalandırmak bizleri çok mutlu ediyor. 12 ay boyunca kabiliyetli gençlerimizi altyapıda çalıştırmak ve orada da yeteneğine göre Belediye Bingölspor A takımına monte etmek ve geleceğe dönük hazırlamak hedeflerimiz arasındadır” dedi.

Ruh ve beden sağlığı açısından gençlere spor yaptırıldığını anımsatan Atalay, “Gençlerin hem sosyalleşmesini sağlamak, hem vakitlerini daha sağlıklı geçirmelerini sağlamak hem de zararlı alışkanlıklardan ve zararlı ortamlardan korunmalarını sağlamak adına belediyemizin bu yıl 5.sini gerçekleştirdiği bu faaliyet sadece yaz aylarına mahsus değil, yıl boyu devam eden ve sadece futbol olarak değil, birçok spor branşında devam eden faaliyetler. Bingöl’de bu güzel spor tesisleri oldukça, bunlara yenileri eklendikçe daha da artan bir sayıda gençlerin katılımının olacağını düşünüyorum. Ben 5.si açılan Yaz Futbol Okulu’nun Bingöl’e, katılan öğrencilerimize ve ailelerine hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu. Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, 5. Geleneksel Yaz Futbol Okulu’na katılan öğrenciler ve aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Bingöl Online
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

DİĞER HABERLER

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat