facebook twitter googleplus

Solhan'da Kuran Ziyafeti

Gündem

2013-06-21 10:35:32
Solhan'da Kuran ZiyafetiKur`an Ziyafeti programına İran`dan Ahmed Ebul Kasımi, Güney Afrika`dan Abdurrahman Sadien katıldı.
İLGİLİ HABERLER
Bintso'dan Binpınar'a Ziyaret
Kur`an Ziyafeti programına İran`dan Ahmed Ebul Kasımi, Güney Afrika`dan Abdurrahman Sadien katıldı.

Eğitim Bir-Sen Solhan şubesi tarafından düzenlenen Kur`an Ziyafeti programına İran`dan Ahmed Ebul Kasımi, Güney Afrika`dan Abdurrahman Sadien katıldı.

BİNGÖL - Solhan Eğitim Bir-Sen şubesi tarafından düzenlenen Kur’an Ziyafeti programına İran’dan Ahmed Ebul Kasımi ve Güney Afrika’dan da Abdurrahman Sadien iştirak ettiler.

Yoğun bir katılımın olduğu programda Solhanlıların duygulandığı ve gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Kur’an okunduğunda manevi atmosferin doruğa çıktığını belirten Solhanlılar bu tür etkinliklere olan ihtiyacın had safhada olduğunu belirttiler. Kur’an’la olan münasebetlerin dumura uğratıldığını, Kur’an’dan uzaklaştırmak için yoğun gayretlerin olduğunu, bu noktada gayret sahibi her Müslüman’ın gerek fert olarak, gerekse topluluk olarak azami derecede çalışmasının elzem olduğunun altını çizen Solhan halkı, bu tür programların sürmesini istediler.

İran’lı Dünya Kur’an Okuma birincilerinden Ebul Kasımi, “Buraya gelirken doğaya baktığımda kendimi memleketimdeymişim gibi hissettim. İnsanları çok sıcakkanlı buldum” dedi.

Güney Afrika’dan katılan Abdurrahman Sadien ise, “Türkiye’de 60’tan fazla ilde yüzlerce programa katıldım. Diğer ülkelerden ziyade en güzel ilgiyi Türkiyelilerin gösterdiğini gördüm” ifadelerini kullandı. Program bitiminde halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan Ebul Kasımi ve Sadien, Solhanlılarla bol bol fotoğraf çektirdiler.

Kaynak: Bingöl Online
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat