facebook twitter googleplus

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

Gündem

2013-06-21 08:43:19
Mahkeme Kararı Protesto Edildi8 uzman çavuşun tahliye kararını protesto etti.
İLGİLİ HABERLER
Bintso'dan Binpınar'a Ziyaret
8 uzman çavuşun tahliye kararını protesto etti.

Solhan Kaymakanlığı önünde toplanan kalabalık grup, üzerinde "Zalimler İçin Yaşasın Cehennem!" yazılı pankart açarak, 2011 yılından itibaren farklı tarihlerde E.A’ya cinsel istismarda bulundukları iddia edilen 8 uzman çavuşun tahliye kararını protesto etti.

1997 doğumlu olan E. A. isimli kız çocuğuna 5 uzman çavuş tarafından 2011 yılından itibaren farklı tarihlerde cinsel istismarda ve tecavüzde bulunulduğu davada sanıkların serbest bırakılması büyük tepki topladı.

E.A, Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği ifadede, henüz 14 yaşında iken askeri görevli Yusuf A. tarafından kandırılıp cinsel istismara uğradığını, 2011’den itibaren ise Yusuf A.'ın iş arkadaşlarının da bulunduğu uzman çavuşlar İlker Y, Mustafa T, Mevlüt K. ve Serdal K. , Hakkı ve ismi bilinmeyen 3 kişi tarafından defalarca cinsel istismar ve tecavüze uğradığını anlatmıştı.

Tecavüz olayının basına yansımasının ardından, başta Twitter ve Facebook olmak üzere sosyal paylaşım sitelerinde kınama mesajları yayınlanmasının ardından yaklaşık 100 kişilik bir grup, 14.00’den itibaren Solhan Kaymakanlığı  önünde bir araya gelmeye başladı.

Kaynak: Bingöl Online
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat