facebook twitter googleplus

Orman İşçilerine PKK propagandası

Gündem

2013-06-17 09:21:05
Orman İşçilerine PKK propagandasıYayladere İlçesi’nde orman kesim işçilerinin çalıştığı alana gelen silahlı bir grup PKK'lı işçilere örgüt propagandası yaptıktan sonra yaklaşık 20 ton odun ile 3 aracı ateşe verirken, 2 kişiyi de yanlarına alarak bölgeden ayrıldıkları öğrenildi.
İLGİLİ HABERLER
Asker Toprağa Verildi
Yayladere İlçesi’nde orman kesim işçilerinin çalıştığı alana gelen silahlı bir grup PKK'lı işçilere örgüt propagandası yaptıktan sonra yaklaşık 20 ton odun ile 3 aracı ateşe verirken, 2 kişiyi de yanlarına alarak bölgeden ayrıldıkları öğrenildi.

Yayladere İlçesi Dalbasan Köyü'nde orman işçilerinin çalıştığı alana gelen silahlı bir grup PKK'lının alıkoyduğu işçilere örgüt propagandası yaptıktan sonra, yaklaşık 20 ton odun ile 3 aracı ateşe verdiği öğrenildi. İddiaya göre PKK'lılar, ihaleyi alan müteahhit ile kepçe operatörünü yanlarına alarak bölgeden uzaklaştı. İlçeye bağlı Dalbasan Köyü Korucu mevkiinde, orman işçilerinin çalıştığı alana önceki gün öğleden sonra gelen silahlı bir grup PKK'lı, 25 orman işçisini bir araya toplayarak, cep telefonlarına el koydu. Bir süre örgüt propagandası yapan PKK'lılar, işçilerin kestiği yaklaşık 20 ton odun ile buradaki 3 aracı ve işçilerin kaldıkları çadırları ateşe verdi. PKK'lılar, yol açma işinde kullanılan kepçenin etrafını mayınladıklarını ve kimsenin yaklaşmaması gerektiğini söyledikten sonra, isimleri henüz öğrenilemeyen, odun kesme ihalesini alan müteahhit ile kepçe operatörünü yanlarına alarak, kayıplara karıştı. Olayın güvenlik güçlerine bildirilmesinin ardından, PKK'lıların kaçırdığı müteahhit ve kepçe operatörünü kurtarmak için operasyon başlatıldı.
Kaynak:
Etiketler : Pkk , Bingöl ,
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

DİĞER HABERLER

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat