facebook twitter googleplus

50 Dönümlük Kent Alanı

Gündem

2013-07-06 18:12:10
50 Dönümlük Kent Alanı

İş Bankası, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile TEMA Vakfı işbirliğiyle Bingöl’de 50 dönümlük alanda 4 bin 950 fidan ile Kent Ormanı oluşturuldu. İş Bankası’nın, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile TEMA Vakfı işbirliğinde 2008 yılında başlattığı ve Türkiye’nin en büyük kurumsal ağaçlandırma projelerinden biri olan “81 İlde 81 Orman” projesinin dikim aşaması tamamlandı.

Beş yıl boyunca devam eden proje ile 23 farklı türde, 2 milyon 205 bin fidan dikildi. Bu kapsamda Bingöl Organize Sanayi Bölgesi’nde 50 dönümlük alanda 4 bin 950 fidan ile Kent Ormanı oluşturuldu. TEMA Vakfı, Orman İl Müdürlüğü ve İş Bankası yetkilileri, oluşturulan kent ormanı alanında incelemelerde bulundular.

Alanda incelemeler sonucu sulama ve ot alma faaliyetlerinin belirlenen periyotlarla devam edeceğini belirten İş Bankası Bingöl Şube Müdürü, İş Bankası olarak 81 İlde 81 Orman projesinin Bingöl İl orman alanı dikim aşamasını tamamlamış olmaktan büyük gurur duyduklarını belirterek: “TEMA Vakfı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı işbirliğinde devam eden çalışmaların bundan sonraki aşamalarının da takip edilerek en önemli olan bakım süreçlerinin yapılarak bu alanların ülkeye ve Bingöl e kazandırılmasını sağlayacağız” dedi.

TEMA Temsilcisi Cuma Karaarslan: “50 dönümlük alanda 4bin 950 çam fidanı dikilerek, yaşanabilir bir kent ve kentsel orman alanları üreterek, kurumsal ağaçlandırma çalışmaları önemlidir. Bu alanda yapılan çalışmalar İş Bankası sponsorluğunda devam etmekte, 5 yıl bakım çalışmalarını da kapsayarak sürdürülebilir kurumsal ağaçlandırma ile dikilen fidanlar kaderlerine terk edilmeyip, 5 yıl boyunca bakımlarının da yapılması sağlanmış olacaktır.

Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın projeye destek veren tüm yönetici ve mensupları ile İş Bankası yönetimine ve projeyi büyük bir inanç ve samimiyetle sahiplenen tüm İş Bankası mensuplarına teşekkürü borç biliriz” diye konuştu.

Kaynak:
Etiketler : Kent , Bingöl ,
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat