facebook twitter googleplus

Çapakçur Proje İhalesi

Gündem

2013-07-06 18:02:29
29 Temmuzda Yapılacak

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Çapakçur Köprüsü’nün yenilenmesi kapsamında proje ihalesinin yapılacağını açıkladı. İhalenin 29 Temmuz 2013 günü Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirileceği belirtildi.

Bingöl’ün en büyük sorunlarından biri olarak değerlendiren ve bu noktada halkın en büyük taleplerinden biri olan Çapakçur Köprüsü’nün yenilenmesi işinde ilk somut gelişme yaşandı.

Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı ve beraberindeki bürokratların Bingöl’e gelerek incelemelerde bulunduklarını hatırlatan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, köprü projesinin ihale kararının alındığını, açık ihale usulüne göre yapılacak ihalenin de 29 Temmuz 2013 günü saat 10.00’da Karayolları Elazığ 8. Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirileceğini belirtti. Alınan bu proje ihale kararının hayırlar getirmesini dileyen Bakan Yılmaz, çalışmaların bu aşamaya gelmesinde emeği geçen Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım ve Bakanlık bürokratları ile Bingöl Milletvekili Eşref Taş’a teşekkür etti.

KÖPRÜNÜN ŞEKLİ BELİRLENECEK

Alınan bilgiye göre; proje ihalesi kapsamında Çapakçur Köprüsü bölgesinde sondajlar vurulacak, depremsellik ölçümleri yapılacak, ayak derinlikleri ve o bölgeye nasıl bir köprü inşa edilebileceği belirlenecek. Köprünün yapım işini 2014 yatırım programına teklif eden Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü, yılsonuna kadar devam etmesi öngörülen proje ihalesinin ardından 2014’te de yapım işini ihale etmeyi planlıyor.

Kaynak:
Etiketler : Çapakçur , Proje ,
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat