facebook twitter googleplus

Bingöl'e Kosgeb Müdürlüğü

Gündem

2013-07-06 17:57:34
Bingöl'e Kosgeb MüdürlüğüBingöl'e Kosgeb Müdürlüğü Açacağız
İLGİLİ HABERLER
Muhtara ve Koruyucuya Zam
Bingöl'e Kosgeb Müdürlüğü Açacağız

2013 yılı içerisinde KOSGEB Müdürlüğünün bulunmadığı 9 ilde Müdürlük kuracaklarını açıklayan Kaplan: “Bingöl’e öncelik vereceğiz. İnşallah yakın zamanda gerekli altyapı çalışmalarını tamamlayarak Bingöl’de KOSGEB Müdürlüğü’nü açacağız” dedi. Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bingöl Şube Başkanı İbrahim Alimoğlu, Başkan Yardımcıları Yakup Karagöz ve Vedat Bingöl’le birlikte Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nı (KOSGEB) ziyaret etti.

Beraberindeki heyetle KOSGEB Genel Başkanı Mustafa Kaplan’ı makamında ziyaret eden TÜMSİAD Bingöl Şube Başkanı Alimoğlu, dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Bingöl’de KOSGEB Başvurularına gösterilen yoğun ilgi ve iş dünyasının gelişime dair etkin gayretlerinden bahseden Alimoğlu, Türkiye’de KOSGEB Müdürlüğü bulunmayan 9 ilden birinin de Bingöl olduğunu vurguladı ve KOSGEB Bingöl Temsilciliğinin Müdürlüğe dönüştürülmesi talebini iletti.

Bingöl’deki KOSGEB üyeliklerinin diğer doğu illerine oranla daha yüksek olduğunu ve orta ölçekli işletmelerinin gelişim adına her geçen gün daha yeni projelerle gelişime ayak uydurma çabasında olduğunu anlatan Alimoğlu: “Buradaki temel sıkıntımız, hazırlanan projelerin değerlendirme süreçlerinin beklenenden uzun sürmesidir. Çünkü Bingöl’de KOSGEB Temsilciliğine sunulan bir proje, Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’ne gönderiliyor.

Buradaki süreç uzayınca işverenler sıkıntı yaşıyor ve çalışmalarını hayata geçirme sürecinde aksamalar yaşayabiliyor. Proje kabul edilirse dahi ödemelerde de yine benzer aksaklıklar yaşanabiliyor. Hem projelerin değerlendirme süreçlerinin, hem ödeme süreçlerinin daha kısa olması, hem de işlemlerin daha süratli gerçekleştirilebilmesi için Bingöl’de KOSGEB Müdürlüğü kurulmasını talep ediyor, bu konuda desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Ziyaretten ve TÜMSİAD Bingöl Şube Yönetimini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden KOSGEB Genel Başkanı Kaplan, sorunların takipçisi olacaklarını söyledi. 2013 yılı içerisinde KOSGEB Müdürlüğünün bulunmadığı 9 ilde Müdürlük kuracaklarını açıklayan Kaplan: “Bingöl’e öncelik vereceğiz. İnşallah yakın zamanda gerekli altyapı çalışmalarını tamamlayarak Bingöl’de KOSGEB Müdürlüğü’nü açacağız” dedi.

Kaynak:
Etiketler : Kosgeb ,
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat