facebook twitter googleplus

Halk Bizi Destekliyor

Gündem

2013-07-06 17:53:41
Halk Bizi DestekliyorBaydaş : Halk Bizi Destekliyor
İLGİLİ HABERLER
Halk Bizi Destekliyor
Baydaş : Halk Bizi Destekliyor

Halkın desteğiyle üniversiteyi bugünlere getirdiklerini ifade eden Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş: “Yapılan çalışmalarla üniversitemiz birkaç yıl içerisinde birçok eski üniversiteye taş çıkaracak hale geldi” dedi.

BİNGİAD Yönetim Kurulu üyeleri, her ay düzenlediği programlarla siyasiler, bürokratlar ve işadamlarıyla bir araya geliyor. Derneğin bu ayki konuğu Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Baydaş oldu.

Dernek binasında gerçekleşen toplantıda, Rektör Baydaş’ı Dernek Başkanı Medeni Arifoğlu ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Rektör Baydaş’a da rektör yardımcıları da eşlik etti.

Arifoğlu: “Üniversite ile iftihar ediyoruz”

Derneklerinin düzenlediği organizasyona katıldıkları için Rektör Baydaş’a teşekkür eden Arifoğlu, Bingöl’deki siyasileri ve bürokratları işadamlarıyla kaynaştırmak ve tanıştırmak amacıyla böyle bir organizasyon düzenlediklerini ifade etti.

Arifoğlu: “Dernek olarak her ay yurt dışı ve yurt içi gezilerimiz oluyor. İşadamlarımız, STK temsilcilerimiz ve esnaflarımızla bir araya geliyoruz.

Bingöl’ün ekonomik alanda refaha kavuşması için dernek olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnşallah BİNGİAD Bingöl’e çok şey verecektir” dedi. Üniversitenin fiziki anlamda güzel bir görünüme kavuştuğu gibi kadrosunun da güçlü olduğunu söyleyen Arifoğlu, Diş Hekimliği Fakültesi’nin üniversite bünyesinde açılmasının anlamlı bulduklarını belirterek, üniversite ile iftihar ettiklerini vurguladı.

Baydaş: “Bingöllülerden tek isteğimiz dua etmeleridir”

Böyle bir organizasyon düzenledikleri için yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden Rektör Baydaş, Bingöl halkının desteğiyle üniversiteyi bugünlere getirdiklerini ifade ederek: “Yapılan çalışmalarla üniversitemiz birkaç yıl içerisinde birçok eski üniversiteye taş çıkaracak hale geldi. Öğrencilerimizin sayısı gün geçtikçe artıyor. Üniversite olarak esas amacımız öğrencilerimizi manevi açıdan yetiştirmektir.

Bu da iyi bir kadroyla olur.

Bu kadromuzda mevcuttur. Üniversite olarak hiçbir zaman Bingöl halkından maddi bir talebimiz olmadı. Devletin bu konuda büyük bir desteği var. Bizim Bingöllülerden tek isteğimiz dua etmeleridir” şeklinde konuştu.

Toplantı sonunda Arifoğlu, Rektör Baydaş`a ziyaretin anısına plaket takdim etti.

Kaynak: Bingöl Online
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

DİĞER HABERLER

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat