facebook twitter googleplus

Magaza Açıldı

Gündem

2013-07-06 17:41:32
Magaza AçıldıEsk Magazası Açıldı
İLGİLİ HABERLER
Muhtara ve Koruyucuya Zam
Esk Magazası Açıldı

Et ve Süt Kurumu Bingöl Et Kombinası satış mağazası hizmet vermeye başladı.

Ramazan öncesinde hizmete açılan satış mağazasında, kavurma, sosis, salam, pastırma, bonfile, biftek, kıyma gibi her türlü et ürününü görmek mümkün. Hizmete açılan mağaza hakkında bilgi veren Bingöl Et Kombinası Müdürü Önder Alptekin, açtıkları mağaza ile amaçlarının esnafla rekabet etmek değil, EBK’nın ürünlerini satmak ve piyasayı dengelemek olduğunu söyledi.

Şuanda piyasada bir dengenin olduğunu ifade eden Alptekin, EBK mağazasında Sığır kavurmanın 22, sosisin 19, pastırmanın 57, salamın 20, dana bonfilenin 42, dana bifteğin 26,5, dana kıymanın kilosunun 17,7 TL’den satıldığını ifade etti. Bingöl Et Kombinası’nda hayvan kesimlerinin devam ettiğini ifade eden Alptekin: “Büyük hayvanlarda özellikle sözleşme yaptığımız vatandaşlardan aldığımız hayvanları kesiyoruz.

Ancak bireysel olarak da hayvanını getirip kestirmek isteyen vatandaşlarımızın hayvanlarını kilosunu 15 TL’den alıyoruz. Ücretin yüzde 10’unu peşin, diğerini de 1 ay içerisinde ödüyoruz. Küçükbaş hayvanları ise kilosunu 15.75 TL’den alıyoruz ve ödemeleri 15 gün içinde yapıyoruz.

Müracaat eden vatandaşlarımızın hayvanlarını program dâhilinde kesiyoruz” dedi. Kavurma tesisini hizmete açmak için çalıştıklarını belirten Alptekin: “Kavurma üretimi için makinelerimiz hazırlanıyor. Bir ay içerisinde kavurma üretimine başlayacağız. Kavurma üretimini, Bingöl Kavurması markasıyla yapacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak:
Etiketler : Esk ,
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat