facebook twitter googleplus

Genç ilçesi hayranlığı

Gündem

2013-07-04 11:20:14
Genç ilçesi hayranlığıKılıçdaroğlu'nun Genç ilçesi hayranlığı
İLGİLİ HABERLER
Genç ilçesi hayranlığı
Kılıçdaroğlu'nun Genç ilçesi hayranlığı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hayatının en güzel günlerinin geçtiği yerin Bingöl'ün Genç ilçesi olduğunu söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu, ulusal bir gazeteye verdiği özel mülakatında Bingöl'ün Genç ilçesiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İlkokul beşinci sınıf ile ortaokulu okuduğu ilçeyi hayatı boyunca unutmadığını belirten Kılıçdaroğlu, burada edindiği arkadaşlarını da hala unutadığını söyledi.

GENÇ İLÇESİNDEN ÇOK ETKİLENDİ

Babasının memur olması vesilesiyle Van Erciş ilçesinde gözlerini dünyaya açtığını belirten Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra Tunceli'ye oradan da Genç'e geçtiklerini belirtti. Genç'e geldiklerinde ilkokul beşinci sınıf öğrencisi olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, Genç'in kendisini çok etkilediğini dile getirdi.

GENÇLİ ARKADAŞI BELEDİYE BAŞKANI OLDU

Genç'teyken edindiği arkadaşlıkların birçoğunun hala devam ettiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, o arkadaşlarından birçoğunun çok farklı siyasi görüşe sahip olduğunu ifade ederek, onlardan birisinin sonradan Refah Partisi'nden belediye başkanı olduğunu söyledi. Kılçdaroğlu, o arkadaşının ismini vermedi.

HİÇ UNUTAMADIĞI ANISI

"Çocukluğum Bingöl’ün Genç ilçesinde geçti. Küçük bir ilçeydi orası, hâlâ giderken heyecanlanıyorum." diyen Kılıçdaroğlu, burada yaşadığı çocukluk anılarından birisini şöyle anlattı: "Ortaokul öğrencisiyiz. Genç İlçesi’nin herhangi bir köyüne giderdik. İnanır mısınız o köydeki insanlar bizi karşılarlar, yere sofra kurardı ve o sofraya oturup yemek yerdik. Ne biz onları tanırdık, ne de onlar bizi tanırdı... Düşünün insan sevgisini..."

Kaynak:
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat