facebook twitter googleplus

Haftada 4 uçak

Gündem

2013-07-04 11:10:13
Hava Limanı’nda haftada 4 sefer yapılacak

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu üyeleri, Bingöl’e yaptıkları ziyarette Bingöl Hava Limanı’nda haftada 4 sefer yapılacağının müjdesini verdi.

2 bin 300 metrelik pisti ve 60 metrelik genişliği ile bölgedeki önemli yapılardan olan Bingöl Hava Limanı’nın hazırlıkları yüzde 95 oranında tamamlanırken alana 6 uçağın aynı anda park edilebileceği bildirildi. THY’nin Bingöl’e ilk etapta İstanbul-Bingöl seferleri için haftada 4 uçak indireceği daha sonra ise Ankara uçuşlarını gerçekleştireceği öğrenilirken, THY’nin dışında özel şirketler tarafından da Bingöl’e tarifeli yolcu seferleri yapılacağı kaydedildi.

Bugün, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHİM) Genel Müdürü Bingöl’e gelerek, Hava Limanı’nda incelemelerde bulunacağı, geçici kabulün tamamlanması halinde uçuşlara en kısa zamanda başlanacağı belirtildi. Havalimanındaki Vor istasyonu ile kule arasındaki frekans kontrollerinin tamamlandığı, pisti hazırlanan, uyarı çizgileri çekilen, binaları hazır hale getirilen ve uçuş için engellerin neredeyse tamamının ortadan kaldırıldığı Hava Limanı’nda uçuşların genellikle öğlen saatlerinde planlandığı öğrenildi.

Kaynak:
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat