facebook twitter googleplus

Denetim Sıklaştırılsın

Gündem

2013-07-04 10:14:35
Denetim SıklaştırılsınBayram : Denetim Sıklaştırılsın
İLGİLİ HABERLER
Denetim Sıklaştırılsın
Bayram : Denetim Sıklaştırılsın

ESOB Başkanı Ali Bayram, ekmek gramajlarındaki çelişkilere dikkat çekti ve Ramazan ayı öncesi ilgili kurumları denetime çağırdı.

Gazete Bingöl Onine’de yayımlanan ‘Ekmekte Gramaj Oyunu Mu?’ başlıklı haber üzerine açıklamada bulunan Bingöl Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği (ESOB) Başkanı Ali Bayram, ekmek gramaj ve fiyatlarının belli olduğunu, bu rayiç haricinde satış yapılmasının doğru olmadığını söyledi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce her fırın işletmesinden 3 kişinin eğitime tabi tutulduğunu ancak bazı işletmelerin bu eğitime katılmadığını aktaran Bayram: “Eğitimden geçmeyene fırın açtırırsan, çalışmasına izin verirsen, kalite ve gramaj noksanlığı kaçınılmaz olur. Ekmeğin maliyeti belli! Rayiçler de buna göre veriliyor.

Ucuz satıyorsa bunun bir sebebi var. Esnaf Odasına da, Ticaret Sanayi Odasına da kayıtlı işletmeler var. Fırın açabilmenin kriterleri mevcuttur. Bu kriterler yerine getirilmiş mi? Gerekli belgeleri var mı? En önemlisi, tüm bunları kontrol eden var mı? Herkes dilediği gibi işletme açıyor, gramajı düşürüyor, hijyen kurallarını ihlal ediyor vs… Bir tarafta tüm kuralları yerine getiren esnaflarımız var, diğer yandan her konuda noksanlığı bulunanlar. Ama kimsenin sesi de çıkmıyor! İlgili kurumlar tarafından esnaflar arasında ikilik oluşturulursa kaliteden bahsedemeyiz.

Önümüzdeki hafta Ramazan ayı başlıyor. İlgili kurumları denetime davet ediyoruz. Kaliteyi de, hijyeni de, ekmek gramajını da kontrol etsinler” dedi.

Kaynak: Bingöl Online
Etiketler : ESOB , Ali Bayram ,
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat