facebook twitter googleplus

Tarım'dan Destek

Gündem

2013-07-04 08:39:05
Tarım'dan DestekTarımda Büyük Yardım
İLGİLİ HABERLER
Muhtara ve Koruyucuya Zam
Tarımda Büyük Yardım

Tarımsal danışmanlık hizmeti alan her tarımsal işletme için, hizmet aldığı kişi veya kuruluşlara 600 TL tarımsal yayım ve danışmanlık desteği ödemesi yapılacağı bildirildi.

Bingöl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü`nden yapılan açıklamada, "Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerine Destekleme Ödemesi Yapılması Hakkında Tebliği", Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girdiği ifade edildi.

"Tarımsal danışmanlık hizmeti sunan kişi ve kuruluşların desteklenmesi amaçlanıyor" Açıklamada, tarımsal yayım ve danışmanlık sisteminin çoğulcu, etkin ve verimli bir yapıya kavuşmasını sağlamak üzere, tarımsal işletmelere tarımsal danışmanlık hizmeti sunan kişi ve kuruluşların desteklenmesi amaçlanıyor.

Konuyla ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü web sitesinden yapılan açıklamada: “Ülkenin Tarımsal Yayım ve Danışmanlık sisteminin çoğulcu, etkin ve verimli bir yapıya kavuşmasını sağlamak üzere, tarımsal danışmanlık hizmeti satın alan tarımsal işletmelerin desteklenmesi amacıyla hazırlanmıştır. 600 TL olarak belirlenen 2013 yılı Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Desteği ödemesinin şartları belirlenmiş olup, destekleme ödemesinden yararlanmak isteyen kişi ve kuruluşların tebliğin yayınlandığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde (15 Temmuz 2013 tarihine kadar) istenilen belgeler ile birlikte, tarımsal yayım ve danışmanlık bürosunun bulunduğu yerde ki il/ilçe müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir” denildi.

Kaynak:
Etiketler : Tarım , Ekonomi ,
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat