facebook twitter googleplus

Meslek Lisesi Müjdesi

Gündem

2013-07-03 15:14:13
Meslek Lisesi MüjdesiGenç’e Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müjdesi
İLGİLİ HABERLER
Genç ilçesi hayranlığı
Genç’e Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müjdesi

AK Parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş, bir yıllık çalışma sonucu Genç ilçesine 60 kişi kapasiteli 2 derslikli “Genç Anadolu Sağlık Meslek Lisesi” açılacağının müjdesini verdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan AK Parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş: “Yapımı biten ve yakın bir zamanda hizmete girecek olan Genç Devlet Hastanesi’nden sonra Genç Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni de ilçemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yaklaşık bir yıllık bir çalışma sonucu ilçemize kazandırdığımız Genç Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında ilçemizde hizmet vermeye başlayacaktır.

2 derslikten oluşan okulumuz 30 kişilik hemşirelik ve 30’da tıbbi sekreterlik olmak üzere toplamda 60 kişilik olacak. Okulu bitiren öğrenciler birçok yerde çalışma imkanı bulabileceklerdir. Mezun olan öğrenciler, öncelikle sağlık sektöründe personel istihdam açığı sebebiyle devlet ve özel hastaneler, dispanserler, hasta bakım merkezleri gibi sağlık hizmeti veren birçok kurumda iş bulma imkânına sahip olacaklar veya yönetici sağlık personeli olma yolunda da kariyerlerini sürdürebileceklerdir” dedi.

“Genç’te Sağlık Devrimi ” 50 Yataklı modern hastane binasının yanı sıra 60 kişilik Sağlık Meslek Lisesi’nin de beraberinde açılıyor olması, ilçe kamuoyu tarafından ‘Genç’te Sağlık Devrimi’ olarak nitelendiriliyor. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında hizmet vermesi planlanan Genç Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin, İmam Hatip Lisesi ya da Kız Meslek Lisesi binasında hizmet vermesi bekleniyor. Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş, Genç ilçesine Sağlık Meslek Lisesi’nin kazandırılması konusunda büyük desteği olan Kalkınma Bakanımız Dr. Cevdet Yılmaz’a, Milli Eğitim Bakanımız Prof.Dr.Nabi Avcı’ya, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Genç İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Bulut ve ekibi ile Ak Parti Genç İlçe Başkanı Osman Tartik ve İlçe Teşkilat Üyelerine teşekkür ettiğini belirtti.

Kaynak:
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat