facebook twitter googleplus

1.'den Tavsiyeler

Gündem

2013-07-03 10:25:12
Siyer Sınavı 1.sinden Tavsiyeler

Kutlu Doğum Siyer Sınavı’nda Bingöl'den Muhittin Öten adlı bir vatandaş birinci oldu. Öten, sınav ile ilgili düşüncelerini anlattı, gençlere tavsiyelerde bulundu. Öten, “Kardeşlerime tavsiyem, bu gibi sınavları önemsesinler, İyi bir hazırlık dönemi geçirsinler, sınavdaki amaç sadece sınavı kazanmak değildir.Amaç Hz Muhammed(A.S)' ın hayatını daha iyi öğrenmektir” ifadelerini kullandı.

“Herkesin siyer sınavını önemsemesi lazım”

Siyer sınavı saatine kadar çalıştığını ifade eden Öten, “Benim nazarımda bu sınav çok önemliydi. Herkesin bu sınavı önemsemesi lazım. Siyer sınavına giren kardeşlerimizin azami derecede çalışıp faydalanmaları gerekir” dedi.

“Bu tür sınavların yaygınlaşarak devam etmesi gerekiyor”

Bu tür sınavların insanlar için önemli olduğunu vurgulayan Öten, "sınav öncesi yapılan çalışmayla peygamber (A.S) hayatını öğrenme ve daha iyi tanıma açısından yolunu takip etmeye sebep oluyor. Tüm kardeşlerime şunu tavsiye ediyorum: 'Bu gibi sınavları önemsesinler. İyi bir hazırlık dönemi geçirsinler. Bu sınavdaki amaç sadece sınavı kazanmak değildir” ifadelerine yer verdi. Her kitabın Efendimizin(sav) hayatını farklı açıdan ele aldığını belirten Öten, bu sınavda dereceye girdiği içinde memnun olduğunu belirterek, “Bu sınavı organize edenlerden Allah razı olsun. Bu tür sınavlar yaygınlaşarak devam etmelidir” şeklinde konuştu.

Kaynak:
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat