facebook twitter googleplus

Göcük Altında Kaldılar

Gündem

2013-07-03 09:12:18
İşçiler Göcük Altında Kaldılar

Bingöllü işçiler, Erzurum’un Karaçoban ilçesinde kanalizasyon inşaatında meydana gelen göçüğün altında kaldı. Göçükte 1`i ağır 3 işçi yaralandı.

Karaçoban İlçesi`ne bağlı Kopal Beldesi`nin kanalizasyon ihalesini Bingöl`de faaliyet gösteren `Gelişim Mühendislik` kazandı.

Belediyenin lojmanlarında kalan ve 20 işçi kanalizasyon inşaatında boru döşerken göçük meydana geldi. Kanalizasyon çalışması sırasında meydana gelen göçükte, işçilerden Mehmet Sakar, Ebubekir Aslan ve Kadri Ataçar toprak altında kaldı. Arkadaşlarının yardımıyla çıkartılan Sakar, Aslan ve Ataçar, Karaçoban Devlet Hastanesi`ne kaldırıldı.

Durumu ağır olan Sakar, daha sonra ambulans helikopterle Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi`ne sevk edildi. Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Sakar`ın hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Aslan ile Ataçar da ambulansla Erzurum`a gönderildi. İşçilerin Bingöl`den Kopal`a gittiği ve bir aydan bu yana kanalizasyon işinde çalıştığı belirtildi.

Kazanın haber alınmasının ardından Kopal Kaymakamı Cevat Çelik`in olay yerine gidip incelemelerde bulunduğu öğrenildi. Kopal Belde Belediye Başkanı Reis Bilir, yaptığı açıklamada Bingöl`den ilçeye giden taşeron işçilerin kanalizasyon çalışması sırasında toprak altında kaldığını belirterek, göçükte 3 işçinin yaralandığını, işçilerden Mehmet Sakar Erzurum’da tedavisinin devam ettiğini söyledi. Kendisinin de Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi`nde olduğunu belirten Bilir, ağır yaralanan Sakar’ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu ifade etti.

Kaynak:
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat