facebook twitter googleplus

Harekata Vip Eğitim

Gündem

2013-07-03 09:02:50
Harekata Vip EğitimÖzel Harekata Vip Eğitim
İLGİLİ HABERLER
Halk Bizi Destekliyor
Özel Harekata Vip Eğitim

Bingöl, Elazığ, Malatya ve Bitlis`teki Emniyet Müdürlüklerinde görevli Özel Harekât polisine, verilen "VIP" eğitimi gerçeğini aratmadı.

Bingöl, Elazığ, Malatya ve Bitlis`teki Emniyet Müdürlüklerinde görevli toplam 52 Özel Harekât polisine, Elazığ Emniyet Müdürlüğü Özel Harekât Şube Müdürlüğü`nde "VIP" eğitimi veriliyor.

Polis Başmüfettişi Fatih İnal`ın verdiği eğitimde, devlet yetkilileri ile koruma kararı alınan ve ihtiyaç duyan herkesin korunması konusunda özel taktik ve alınması gereken tedbirler, uygulamalı olarak gösterilirken, tatbikatlar gerçeği aratmıyor. Elazığ Emniyet Müdürlüğü Özel Harekât Şube Müdürlüğü Eğitim Alanı’ndaki eğitimlerde Elazığ, Bingöl, Malatya, Bitlis Emniyet Müdürlüğü Özel Harekât Şube Müdürlüğü`nde görevli 52 polis eğitime alındı.

Polis Başmüfettişi Fatih İnal`ın verdiği eğitimlerde devlet erkânı ile koruma kararı alınan kişiler ve ihtiyaç duyan herkesi koruma, çalışan personel ve yaya koruma tedbiri, patlayıcı maddelere karşı alınacak tedbirler, taktik, silah kullanma becerilerinin geliştirilmesi, kimyasal ve biyolojik silahlara karşı tedbirler eğitimi veriliyor. Oldukça hareketi görüntülerin olduğu eğimlerde polislere, protokol kuralları, pusuya düşmüş araçtan tahliye, baskı altında silah kullanma, fiziki yükleme, motorize koruma, öncü çalışma ve istihbarat toplama, siyasetçi ve devlet erkânına atılacak domates yumurta gibi cisimlere karşı koruma tedbirleri de öğretiliyor. Bir hafta teorik, bir hafta pratik olarak devam edecek eğitimlerin, Filistin, Azerbaycan, Özbekistan, Sudan, Makedonya, Somali, Arnavutluk, Kosova gibi 30 ülkede Türk polisi tarafından verildiği belirtildi.

Uygulamalı olarak yapılan eğitimlere katılan polis memurları, teknik ve taktiklerle başarılı bir sınav verdi.

Gerçek operasyonları aratmayan eğitimlerde özellikle, baskı altındaki araçtan rehin kurtarma ve devlet erkânına atılan yumurta, domateslere karşı polisin alması gereken tedbirlerin tatbikatı gerçeği aratmadı.

Kaynak: Bingöl Online
Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

DİĞER HABERLER

VİDEO GALERİYAZARLAR

  • Enes ÇelikEnes ÇelikKorkarım ...
  • OnurOnurKime Güvenecez
Enes ÇelikKorkarım ...

FOTO GALERİ

Mahkeme Kararı Protesto Edildi

SON DAKİKA HABERLERİ

Kapat